Zaharova: Paranın din haline gelmesi korkunç bir sorun

Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Temsilcisi Zaharova, “Bizim dünyamızda para din haline geldi. Çoğu anlamda para maddi dünyayı bile ezdi. İşte sorun bu, bu korkunç” ifadesini kullandı. Zaharova, çoğu çağdaş insanın paranın tüm sorunları çözdüğüne dair yanlış bir düşüncesi olduğunu belirtti.

 

 

Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Temsilcisi Mariya Zaharova, paranın çağdaş dünyada din haline gelmesini büyük bir sorun olarak adlandırdı.

 

Zaharova “Spas” TV kanalına yaptığı açıklamada, “Bizim dünyamızda para din haline geldi. Çoğu anlamda para maddi dünyayı bile ezdi. İşte sorun bu, bu korkunç” ifadesini kullandı.

 

Zaharova, çoğu çağdaş insanın paranın tüm sorunları çözdüğüne dair yanlış bir düşüncesi olduğunu belirterek, “Bu yüzden çoğu insan için bu hedef haline geliyor. Ama bu kesinlikle böyle değil” dedi.

 

Diplomat, “Yaşamın bazı aşamalarında finans sorunları olmayan insanlarla tanışmaya ve onları öğrenmeye başladım. Onların sorunları da parası olmayan kişilerle aynı. Ama bazen onların sorunları daha güçlü oluyor, çünkü paranın herşeyi çözeceğine dair hayalleri yok” dedi

Timetürk

Bir cevap yazın