Yıldırım’dan Suriye açıklaması: Katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır

Türkiye Başbakanı Yıldırım, Beşşar Esed rejimine yönelik yapılan hava harekatı hakkında, “bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır.” dedi.

 

Yıldırım, AK Parti Tuzla 6. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu.

 

Türkiye Başbakanı Yıldırım Suriye’de Beşşar Esed rejimine yönelik yapılan hava harekatına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

 

“Suriye’de kimyasal silah saldırısıyla masum çocuklar günahsız insanlar katledildi. Suriye rejimi terörle , silahla 7 yıldır aynı şeyi yapıyor. Batı birden bire kimyasal silah kullandı diye masumları hatırlayıverdi. 7 yıldır o vahşet devam ediyor. Bugüne kadar kılını kıpırdatmayanların, kimyasal silah kullanıldıktan sonra harekete geçmeleri ne yazık ki geç kalmış bir harekettir. Ama yine de rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır. O bakımdan olumlu bir adım olarak görüyoruz.”

 

Yıldırım ayrıca, “Türkiye olarak, ister normal silahlar ister kimyasal silahlarla insanları yok eden, katleden bütün zihniyete, katil rejime karşı barışı, sivil insanları korumaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

 

NTV

Bir cevap yazın