Türkmen Sanatçılardan 137’ye Destek

Erbilli  değerli Türkmen sanatçılar, Irak parlamento seçimleri için Erbil’den katılan Irak Türkmen Cephesi’nin (ITC) 137 numaralı listesine destek verdiklerini açıkladı.

 

Erbil’in kıymetli sanatçılarından olan Salim Fettah Cambazoğlu ve Yunus Tütüncü Erbil’deki tek Türkmen listesi hakkında Tba mikrofonlarına konuştu.

 

Erbil’in büyük sanatçılarından Salim Fettah Cambazoğlu, “Tabi ki de oyum tek Türkmen listesine olacak.” diyerek ITC listesine desteğini belirtti.

 

Salim Fettah Cambazoğlu, “Bizim, Erbil Türkmenlerini ve Erbillileri  iyi bir şekilde temsil edebilecek, sesimizi Bağdat’ta duyurabilecek en az bir kişiyi seçmemiz gerekiyor. Erbillilerin bu seçime sahip çıkması farzdır.” ifadesinde bulundu.

 

Erbil’in sevilen sesi ünlü sanatçı Yunus Tütüncü, ITC’nin 137 numaralı listesine  tam destek verdiğini belirterek, “Türkmen olan, kendisini Türkmen sayan herkes, her zaman Türkmenin arkasında durmalı ve bu listeye oy vermelidir.” dedi.

 

Yunus Tütüncü, “Türkmenlerin hakkını alabilmesi  ve kazanması  için 137 listesine oy vermemiz gerekir.” şeklinde açıklama yaptı.

 

Haber: Ali Salim

Foto: Muhammed Emin

 

Bir cevap yazın