Türk Kızılayı, Erbil’de ‘Şefkat Butik’ merkezi açtı

Türk Kızılayı’nın, Erbil’de ihtiyaç sahibi ailelere giysi yardımı yapmak amacıyla “Şefkat Butik” merkezi açtığı belirtildi.

 

 

Irak Kızılayı Erbil Şubesi ve bir Türk firmasının desteğiyle hayata geçirilen merkezin açılış törenine, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay, Erbil Valisi Nevzad Hadi, Erbil Türkmen Milletvekili Aydın Maruf, Türk Kızılayı Irak Delegasyonu Başkanı Utku Akbaş ile çok sayıda misafir katıldı.

 

Başkonsolos Karaçay, farklı bir konseptin uygulandığı Şefkat Butik’te her hafta ihtiyaç sahibi ailelere giysi yardımı dağıtılacağını ifade etti.

 

Karaçay, “Türk Kızılayı ile gerekli koordinasyonu yaptıktan sonra ihtiyaç sahibi aileler bu merkeze gelip kendi ihtiyaçlarını kendileri görecek. Bu, bir hafta ya da bir ayla sınırlı değil, devam edecek bir proje.” şeklinde konuştu.

 

Merkezin ileriki dönemde farklı yardım faaliyetlerinde de bulunacağını kaydeden Karaçay, kış aylarında zor şartlarda yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda, ısıtıcı ve hijyen yardımı da yapılabileceğini söyledi.

 

 

Türk Kızılayı Irak Delegasyonu Başkanı Akbaş da haftanın belirli günlerinde ihtiyaç sahibi 20-25 aileye giysi yardımı dağıtacaklarını aktardı.

 

 

Projenin bölge için örnek teşkil ettiğine dikkati çeken Akbaş, “Bu projeyi hayata geçirerek kentte (Erbil’de) yaşayan ihtiyaç sahibi insanlar ile yetim ve ailelerinin giyinmesini sağlıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

AA

Bir cevap yazın