Türk Kızılayı Erbil’de onlarca büyükbaş kurban kesti

Türk Kızılayı Başkanlığı gözetiminde bugün Kurban Bayramı münasebetiyle onlarca büyükbaş kurban kesilecek.

 

Türk Kızılayı Erbil Delegasyonu Başkanı Tahir Kahveci, kurban kesimine ilişkin Tba mikrofonuna açıklamalarda bulundu.

 

 

Tahir Kahveci, “Türk Kızılayı olarak 2007 yılından beri vekaleten kurban bağış kampanyası sürdürmekteyiz. Bu kampanya çerçevesinde dünyanın birçok ülkesinde kurban bağışlarını keserek ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti olarak dağıtmaktayız.” dedi.

 

“2019 yılında da aynı şekilde vekaleten kurban bağışı kampanyası kapsamında dünyada 51 ülkede kurban kesmeyi planladık.” diyen Tahir Kahveci, “Bugün bayramın birinci günü kurban kesimlerine başladık. Bu çerçevede Erbil ilinde de 150 büyükbaş hayvanı keseceğiz. Kesmeye de başladık. ” diye konuştu.

 

Türk Kızılay Erbil Delegasyonu Başkanı Tahir Kahveci, “Erbil’deki mevcut kamplarda ihtiyaç sahibi ailelere Musul, Kerkük, Zaho gibi bölgelere dağıtım yapmayı düşünüyoruz. planlamamız bu şekilde.” dedi.

 

Kahveci, “Planlamamız birinci gün kesip öğleden sonra dağıtmaya başlayacağız. 75 hayvanı bugün keseceğiz. ikinci gününde de 75 hayvan daha keseceğiz. Bunların dağıtımında ikinci ve üçüncü günlerde yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“Uzak yerdeki kamplara ikinci veya üçüncü gün gitmeyi düşünüyoruz.” diyen Kahveci, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Yakın bölgelerdeki kamplara bugün öğleden sonra inşallah başlayacağız. Kurbanlıkları Irak’ta sadece Erbil şehrinde 150 baş hayvan kesiyoruz. Tüm bağış sever vatandaşlara Allah kabul etsin. Bizde onların eli oluyoruz. Kızılay olarak Türkiye’den geldik burada ihtiyaç sahibi ailelere Türk hayırsever vatandaşların hayırlarını ulaştırıyoruz.”

 

Tba-ErbilHaber: Muhammet AbdulcabbarVideo: Muhammet Emin

Bir cevap yazın