‘Trump 2020’de hapse girebilir’

ABD’nin 2020 yılında gerçekleştirilecek başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan Demokrat Senatör Warren, “Trump 2020’de hapse girebilir.” dedi.

 

 

 

ABD’li Demokrat Senatör Elizabeth Warren, ABD Başkanı Donald Trump’ın 2020 yılında artık ülkenin başkanı olmayabileceğini ve hapse girebileceğini belirtti.

 

 

ABD’nin Iowa kentinde seçmenlerine hitap eden Warren, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller tarafından yürütülmekte olan “Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahil olmasıyla ilgili” soruşturmanın sürdüğünü hatırlatarak, “Trump’a karşı artık yalnızca Mueller soruşturması değil, daha birçok soruşturma yürütülüyor. Bunlar çok ciddi soruşturmalar ve ne olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

-“Bu dili kullanarak bizi bölmesine izin mi vereceğiz?”

 

Trump’ın görevinden azledilmesi gerektiğini düşünüp düşünmediği kendisine sorulan Warren, Amerikan CNN’de yer alan bilgiye göre, öncelikle Mueller soruşturmasının bulgularının incelenmesi gerektiğini kaydetti.

 

Trump’ın birçok kez ‘ırkçı’ olarak tanımlayan Warren, böylesi bir ‘dar kafalılığın’ Beyaz Saray’da işi olmadığını ifade ederek, “Her gün ırkçı ve nefret içerikli tweetler atıyor. Gerçekten çok çirkin. Peki biz adaylar, aktivistler ve basın olarak bu konuda ne yapacağız? Bu dili kullanarak bizi bölmesine izin mi vereceğiz?” dedi.

 

Akşam

Bir cevap yazın