TEBA Fm online yayında Türkmeneli ve Türkiye’den sanatçıları ağırlıyor

16 Kasım’da yayın hayatına başlayan TEBA Fm, Facebook hesabı üzerinden dinleyicilerine keyifli anlar yaşatıyor.

 

Türkmeneli ve Türkiye’den birçok sanatçı, Esra Kasapoğlu, Pınar Çelebi, Geylan Bakkal ve Yunus Türkmen’in programlarına katıldı.

 

Erbil’in ve Türkmeneli’nin sevilen sanatçısı Yunus Tütüncü, Buram Buram Türkmeneli programına katılarak, Esra Kasapoğlu’nun sorularını yanıtladı.

 

Popüler sanatçı Tütüncü, Kasapoğlu’na çalışmalarından günlük hayatına dair bilinmeyenleri anlattı.

 

Yeni çıkardığı albümden söz eden Tütüncü, “Albümde 8 şarkı yer alıyor. Bu albümün çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Havar Bezirgan ile yaptığı düeti ve yeni düet çalışmalarına yönelik soru soran Kasapoğlu, Tütüncü’den “Havar benim çocukluk arkadaşım benim için çok değerli, gerçekten yetenekli ve usta bir sanatçıdır, onunla düet yapmayı çok seviyorum, yeni bir düet yapmayı düşünüyoruz.” yanıtını aldı.

 

Günlük yaşantısından da söz eden sanatçı, boş zamanlarımda sürekli yeni besteler çalışmaları yaptığını dile getirdi.

 

Programa katılan Hüseyin Tuzlu ise yeni çıkarmış olduğu “Ne Edim Şansa” adlı şarkısıyla ilgili bilgiler paylaştı. Tuzlu, şarkının söz ve bestesinin Dr. Sadık Assafoğlu’na ait olduğunu belirtti.

 

Gençlik yıllarından söz eden Tuzlu, Ali Benne, Abu Şahin ve İsam Cuma gibi değerli sanatçıları dinlediğini ve bu eşsiz seslerin onun ruhunu okşadığını söyledi.

 

Tuzlu gelecek günlerde yapacağı çalışmalardan da söz ederek, “Konusu Arkadaşlık olan, söz ve bestesi Sadık Assaf’a ait güzel bir şarkıya değerli İsam Cuma ile düet yapmayı düşünüyoruz, en kısa zamanda yayına hazır olacak.” dedi.

 

Kasapoğlu’nun bir diğer konuğu, Irak Idol’a katılan Mustafa Parlakyıldız oldu.

 

Çıkardığı albümlerden söz eden Parlakyıldız daha önce yayınladığı 2 albümünün olduğunu, yarışmaya gitmeden önce yeni bir albüm yayınlamayı planladığını sevenleriyle paylaştı.

 

Bir süreliğine Buram Buram Türkmeneli’yi Esra Kasapoğlu yerine sunan Pınar Çelebi’nin konuğu Kerkük’ün genç sanatçısı Taha Tayfur oldu.

 

Şarkılarında çoğu zaman sevgiyi anlattığını belirten  Tayfur, bu şarkıları eşi için okuduğunu ifade etti.

 

Türk Yıldızlar TEBA Fm’e alo diyor…

 

Geylan Bakkal ve Yunus Türkmen’in sunduğu Akşam Nöbeti’ne Türkiye’den birçok sanatçı telefonla bağlandı.

 

Yeni şarkısı Bul Beni Çıkar Bu Çukurdan ile sevenlerinin karşısına çıkan Çağatay Akman, Geylan Bakkal ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Zaten yakın arkadaş olan Bakkal ve Akman, programda dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

 

Yeni şarkısından söz eden Akman, tepkilerin oldukça güzel olduğunu ve insanların yeni şarkısını sevdiğini söyledi.  Sözü Hodoman’a, müziği Çağatay Akman’a ait olan şarkının aranjesini Can Vatansever yaptı. DMC ve 2645 ortak yapımı olan şarkı şu ana kadar YouTube’da 1.5 milyon izlendi.

 

Bakkal, Akşam Nöbeti yayınına geç katılan Akman’a ceza keserek canlı şarkı söyletti. Seve seve cezasını kabul eden Akman, Ahmet Kayan’ın Bundan Böyle Yolu Yok şarkısını seslendirdi.

 

Son olarak Erbil’deki tüm sevenlerine selam söyleyen Akman, TEBA Fm’e yayın hayatına başlamasından dolayı tebriklerini sundu.

 

Son günlerde gündeme bomba gibi düşen olay şarkının sahibi Ebru Keskin, TEBA Fm’de Akşam Nöbeti programında Geylan Bakkal’ın canlı yayın bağlantı konuğu oldu.

 

Programa yüksek enerjisiyle katılan Keskin, TEBA Fm’e katıldığı için çok mutlu olduğunu ve kendisinin radyoya uğur getireceğini söyledi.

 

Serdar Ayyıldız’la yaptıkları WOBBLE şarkısına ilişkin Keskin, gayet güzel tepkiler aldıklarını ve şarkının TikTok’ta şu ana kadar 300 milyondan fazla izlenime ulaştığını belirtti.