Özil’den Kenyalı çocuğa sürpriz hediye

İngiltere Premier Lig’in güçlü ekiplerinden Arsenal’de forma giyen Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil, internette gördüğü Kenyalı fakir çocuğa ve ailesine forma ve kramponlarını gönderdi.

 

 

Kenyalı bir spor gazetecisi olan Eric Njiru, 2018 Aralık ayının başlarında başkent Nairobi’de gezerken küçük Lawrence ile karşılaştı.

9 yaşındaki Lawrence Masira kardeşiyle birlikte ailesinin ineklerini otlatmak için sokaklarda geziyordu. Gazeteci Eric, Lawrence’ın üzerinde kırmızı beyaz bir tişört gördü ve arkasındaki yazı dikkatini çekti. Küçük çocuk tişörtün sırt kısmına kendi eliyle Mesut Özil yazmış ve 10 numarasını eklemişti.

 

Eric Njiru bu manzaradan çok etkilendi ve çocuğun fotoğrafını çekerek Twitter’da paylaştı. Fotoğraf kısa süre içerisinde sekiz bini aşkın kez yeniden paylaşıldı ve 10 binden fazla beğeni aldı. Aradan üç gün geçtikten sonra ilginç fotoğraf Arsenal’in yıldızı Mesut Özil’in dikkatini çekti ve Arsenalli oyuncu çocuğun fotoğrafını çeken gazeteciyle irtibat kurdu.

 

Özil daha sonra küçük Lawrence ve tüm ailesine imzalı forma, krampon, şapka, fotoğraf ve diğer malzemelerden oluşan bir hediye paketi gönderdi. Ancak kargoda çıkan sorun nedeniyle Mesut Özil’in gönderdiği paket Lawrence ve ailesine yaklaşık 2 ay sonra, 8 Mart’ta ulaştı.

 

Mesut Özil konuyla ilgili olarak “Kenyalı çocuğun kendi yaptığı formayı görünce çok duygulandım. Şimdi Lawrence’a bakın. Onu ve kardeşini bu şekilde mutlu görmek çok güzel” mesajını paylaştı.

EuroNews

Bir cevap yazın