Lavrov: İlişkiler düzelebilir

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Başkanı Donald Trump’ın ciddi şekilde gönüllü, normal bir diyaloğu tercih etmesiyle ilişkilerin normale dönebileceğini söyledi.

Lavrov, Alman Dışişleri Bakanlığı sayfasında da yayınlanan Almanya’nın Alman Basın Ajansı’na verdiği mülakatında, Rusya ile ABD ilişkisine değindi.

 

ABD’nin yaklaşımını değiştirmesi gerektiğine değinen Bakan, ilişkilerin düzelebileceğini belirtti.

 

Rusya ile Amerika arasındaki kördüğüm olan ilişkinin nasıl normale sokulacağına değinen Lavrov, ABD Başkanı Donald Trump’ın ciddi şekilde gönüllü, normal bir diyaloğu tercih etmesiyle ABD’nin Rusya karşıtlığının farklı bir hal alabileceğini kaydetti.

 

“Biz çıkmaza giren bu yolda üstümüze düşen kısmı tamamlamaya hazırız.” diyen Lavrov, Washington’un iki ülke arasındaki olumsuz tutumunu değiştirmesine bağlı olduğunu belirtti.

 

Lavrov, Rusya ve ABD arasındaki ilişkilerin zehirlenmiş olduğunu söyleyerek ABD’nin yaptırım politikalarını şöyle eleştirdi:

 

“ABD’nin ortaklarıyla ilişkilerinde uyguladığı bir taktik var. Bir şeyler yanlış gittiğinde, derhal uygulanacak yaptırımlar ve zorunlu tedbirleri açıklıyor.”

Haber Türk

Bir cevap yazın