Kerkük-1 terörist öldürüldü, 18 sığınak imha edildi

Güvenlik Medya Ağı, Kerkük’te 1 DEAŞ’lı teröristin öldürüldüğünü ve 18 sığınak ele geçirildiğini açıkladı.

Irak’ta terör örgütü DEAŞ’a yönelik askeri operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Hükümete bağlı Güvenlik Medya Ağı’nın paylaştığı bilgilere göre, güvenliği, istikrarı arttırmak ve terörizmin kaynaklarını kurutmak amacıyla, Ortak Operasyonlar Komutanlığı’nın gözetiminde, Kerkük Federal Polis Beşinci Tümeni,  Mazeliye bölgesinde arama arama operasyonu başlattı.

 

DEAŞ terör örgütünün kaynaklarının kurutulmak istenilen bu operasyonda bir intihar saldırıcı teröristin öldürüldüğü ve on sığınağın bulunduğu aktarıldı.

 

Teröristlerin saklandığı sığınaklarda 20 adet 82 mm havan mermisi, 90 el bombası, patlayıcı düzeneğe sahip 10 cep telefonu, 10 adet 60 mm havan mermisi, bir adet ağır makineli tüfek ve erzak bulundu.

 

Bulunan sığınaklar güvenlik güçleri tarafınca yakıldıktan sonra imha edildi.

 

Konuyla alakalı başka bir bilgide, Federal Polisin Beşinci ve Altıncı Bölükleri ve Haşdi Şabi güçleri Yayçı, Bacivan, Malih Köprüsü yönü ve Mulla Abdullah bölgesinde de arama tarama operasyonunda 8 sığınak ele geçirdi. Sığınakta teröristlerin kullandığı erzak ve yağmurluk gibi bir çok malzeme bulunurken güvenlik güçleri tarafından imha edildi.