ITC’den Türkiye mezunları için toplantı

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Erbil Merkezi, Türkiye’deki üniversite ve enstitülerden mezun olan öğrenciler için bir toplantı düzenledi. Toplantıya bir grup Türkiye mezunu öğrenci katıldı.

 

Bugün, akşam saat 5’te  Irak Türkmen Cephesi’nin Erbil Merkezi’nde Gençlik Bürosu tarafından düzenlenen toplantıya, ITC Yürütme Kurulu Üyesi ve Irak Kürdistan Bölgesi Yönetimi (IKBY) Bölge Bakanı Aydın Maruf da katıldı.

 

 

Türkiye’deki üniversite ve enstitülerden mezun olan öğrencilerin katılımıyla düzenlenen toplantıya, eğitim sisteminin geliştirme yöntemi ele alındı.

 

 

Salahaddin Üniversitesinde Öğretim Üyesi Abdulsalam Abdulmecit, “Bugün Irak Türkmen Cephesi’nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Türk Ocağı Eskişehir Şubesi Başkanı Nedim Ünal, katıldı.” dedi.

 

 

“Dr.Nedim Ünal Erbil’e ziyareti kapsamında Türkiye mezunlarıyla bir araya geldi.” diyen Abdulmecit, “Biz Türkiye üniversite ve enstitü mezunları olarak toplantıda ilişkileri ilerletmeye ve Türkiye’de bulunun öğrencileri destekleme konusunu görüştük. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Gelecekte tekrardan bir araya gelmeyi umut ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

 

Salahaddin Üniversitesinde Öğretim Üyesi Abdulsalam Abdulmecit, “Özellikle Erbil’de bulunan öğrenciler ve Türkmeneli’deki öğrencilerin Türk Ocağı ile ilişkilerinin çok iyi bir seviyeye ulaşmasını umut ediyorum.” dedi.

 

Tba mikrofununa konuşan Türk Ocağı Eskişehir Şubesi Başkanı Prof.Dr.Nedim Ünal,  “Eskişehir’den buraya geldik. Aydın Maruf kardeşim bizi karşıladı. Daha sonra Erbil’den Kerkük’e doğru yola koyulduk. Ardından bugün buradaydık.” ifadelerinde bulundu

 

 

Nedim Ünal, “Şüphesiz Türkiye bu coğrafyanın en önemli ülkesi, kendi becerilerini diğer komşu ülkelere de göndermek istiyor. Öğrencilerin Türkiye’ye gelmesini ve yüksek seviyede eğitim gördükten sonra ülkelerinde dönmelerini bekliyoruz. Çünkü ülkelerinin hizmete ihtiyacı var.” dedi.

 

 

Tba-Erbil

Bir cevap yazın