ITC, ‘Unutmayacağız’ adlı panel düzenliyor

Irak Türkmen Cephesi (ITC),  Kerkük’te ‘Unutmayacağız’ adlı Telaferli Türkmen kadın ve çocukların DEAŞ’tan çektiği zulümlere ilişkin bir panel düzenledi.

 

Bugün, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşet Salihi gözetiminde ‘unutmayacağız’ sloganı altında panel düzenlendi.

 

Salihi, gözetiminde yapılan panelde, Telaferli Türkmen kadın ve çocukların DEAŞ’tan çektiği zulümler ve acılar ele alındı.

 

 

 

Söz konusu panele katılan terör örgütü DEAŞ mağduru Telaferli kadınlar DEAŞ’tan çektikleri zulümleri anlattı.

 

Kerkük’te düzenlenen ‘Unutmayacağız’ sloganı altındaki panel, Kerkük Plaza Salonu’nda siyasi ve Türkmen şahsiyetler, kadınlar birliği ve medya görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşet Salihi, ‘Unutmayacağız’ adlı panelde konuşma yaptı.

 

 

Salihi, “Özellikle Türk basının, burada Irak Türkmenlerinin bir milleti olduğunu ve bu milletin terör örgütü DEAŞ tarafından başına gelmeyen işin kalmadığını bilmesini isterim.” dedi.

 

“2014’te Telafer’de Türkmenler kanlı bir saldırıya maruz kaldılar.” diyen Salihi, “Bu saldırıya maruz kalınmasının ardından bunların kadın ve çocuklarını muhtelif bölgelere götürdüler. Bu aileler aşiret yapısı olan ailelerdir.” dedi.

 

ITC Genel Başkanı Erşet Salihi, “DEAŞ tarafından alıkonulan Türkmen kadınlarımızın bu durumdan utanmaması gerek. Utanacak biri varsa o da DEAŞ’tır.” diye konuştu.

 

Salihi, Bugün yapılan panelde Türkmen kadınların DEAŞ’ten çektiği zulmü görüştüklerini vurguladı.

 

Tba-Kerkük

 

Bir cevap yazın