Irak hükümetinde ilk bakan koronavirüse yakalandı

Irak’ta yeni başbakan Mustafa el-Kazimi hükümetinde göreve başlayan Spor ve Gençlik Bakanı Adnan el-Dercal yeni tip Koronavirüse yakalandı.

 

 

Sağlık kaynağından gelen bilgilere göre, eski Adil Abdulmehdi’den sonra hükümeti kurmakla görevlendirilen Mustafa el-Kazimi hükümetinin Spor ve Sağlık bakanı Adnan el-Dercal’ın yeni tip Kovid-19 koronavirüse yakalandı.

 

El-Dercal, Irak hükümetinde ilk bakan olarak koronavirüse yakalandı. Daha önce Spor ve Gençlik bakanı el-Dercal’in iki korumasında koronavirüse hastalığı olduğu bilgisi sızdırılmıştı.

الشباب والرياضة: لا صحة لأنباء إصابة عدنان درجال بفيروس كورونا

 

Spor ve Gençlik Bakanlığı Sözcüsü Mofak Abdulvahab, Bakan Dercal’in koronavirüse yakalandığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

 

Abdulvahab açıklamasında, “Bakan Adnan el-Dercal’in sağlığı yerinde, koronavirüse yakalandığı haberleri gerçek dışıdır.” dedi.

 

Söz konusu haberlerin sosyal medya üzerinden yayıldığını hatırlatan Abdulvahap, “Dercal Erbil’e yaptığı ziyaretin ardından detaylı testleri yapılmış, sağlığı yerindedir ve hiçbir şekilde virüsü taşımıyor.” ifadelerini kullandı.

 

Dünya yerel medyada çıkan haberlerde Dercal’in koronavirüse yakalandığı duyurulmuştu.