IKBY Hükümet Sözcüsünden AFAD ve Kızılay’a özel teşekkür

Irak Kürdistan Bölgesi Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, sosyal medya hesabından, AFAd ve Türk Kızılayı’na teşekkür etti.

 

Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Twitter hesabından yayınladığı mesajda, dün gece Irak’ın Halepçe kentinin 32 kilometre güneybatısında 7,2 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından yardım için harekete geçen AFAD ve Türk Kızılayı’na yardımlarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

 

Dizayi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Dün geceki depremde halkın güvenliğini sağlayan polis ve güvenlik güçlerine teşekkür ederim. Türkiye, AFAD ve Kızılay’a da yardıma hazır olduklarını beyan ettikleri için özel teşekkürlerimi sunarım, müteşekkiriz.”

 

Depremin ardından Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık Twitter’dan açıklama yaptı ve “Ekiplerimizi bölgeye sevk ediyoruz, Irak Kızılayı ile irtibat halindeyiz” mesajını paylaştı.

 

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, Irak’taki depreme ilişkin, “Türkiye’nin bütün varlığıyla depremzede kardeşlerinin yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. Deprem acısını yaşayan kardeş Irak halkının ihtiyaç duyacağı tıbbi ve gıda yardımı başta olmak üzere bütün talepleri için Türkiye harekete geçmiş, ilk yardım konvoyunu yola çıkarmıştır” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Bir cevap yazın