Amerika Birleşik Devletleri, Kobe Bryant’ın ölüm haberiyle sarsıldı

Amerika Birleşik Devletleri, Kobe Bryant’ın ölüm haberiyle sarsıldı.

 

 

Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna’nın yaşamını yitirdiği helikopter kazasında ölenlerin sayısının 9 olduğu açıklandı.

 

California eyaletinin Calabasas kenti yakınlarındaki kazada daha önce 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan yetkililer, yaşamını yitirenlerin sayısının 9 olduğunu duyurdu.

 

Kazada Amerikan Basketbol Ligi’nin (NBA) efsane oyuncularından 41 yaşındaki Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna da hayatını kaybetti.

 

Yaşamını yitiren diğer 7 kişinin kimlikleri ve kazanın nedeni ise henüz açıklanmadı.

 

Federal Havacılık Birimi Sözcüsü Allen Kenitzer de yaptığı açıklamada, “Sikorsky S-76” tipi helikopterin düşüş nedeninin henüz belirlenemediğini bildirdi.

 

Basketbolun efsane isimleri arasında gösterilen ABD’li oyuncunun vefat ettiği haberlerinin ardından NBA’de forma giyen birçok basketbolcu başsağlığı mesajı yayımladı.

 

Philadelphia 76ers forması giyen Joel Embiid, “Nereden başlamalıyım bilmiyorum. Basketbola Kobe’nin 2010 finallerini izledikten sonra başladım. Ondan önce hiç maç izlememiştim ve hayatımın dönüm noktasıydı. Onun gibi olmak istemiştim, çok üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

 

NBA efsanelerinden biri Tony Parker da sosyal medya hesabında, “Bu haber beni çok yaraladı. Sen gerçek bir efsaneydin. Huzur içinde yat, dualarım eşin ve çocuklarınla.” ifadelerine yer verdi.

 

Milli oyuncular Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ında dahil olduğu NBA’de oynayan birçok basketbolcu, Bryant’ın ölümü  nedeniyle duydukları üzüntüyü sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

Bunların yanı sıra Real Madrid, Barcelona ve Manchester City gibi dünyanın en önemli futbol kulüpleri, başsağlığı mesajı yayımladı.

 

AA