Hastayım deyip Londra’da maç izlemeye giden futbolcunun acı sonu

Hollanda’da menajerine hasta olduğunu söyleyip antrenmana gelmeyen ve daha sonra Londra’da Tottenham ile Ajax arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçını izlediği ortaya çıkan futbolcunun sözleşmesi feshedildi.

 

 

Hollanda ikinci futbol ligi Eerste Divisie takımlarından Telstar’da forma giyen Jordie van der Laan adlı futbolcu, 30 Nisan Salı günü yapılan antrenmana menajerine hasta olduğunu söyleyip gelmedi. 25 yaşındaki oyuncu tüm gününü Londra’da oynanan Tottenham- Ajax maçına bilet bulmak için geçirdi ve uçağa binerek müsabakayı izlemeye gitti.

Ajax’ın 1-0 galibiyetiyle sonuçlanan maçı izleyen 25 yaşındaki oyuncu, televizyon ekranında tribünlerde görülünce yakayı ele verdi. Olayın açığa çıkması sonrası Telstar futbol takımı yöneticileri konuyu teknik ekiple görüşerek kendilerine yalan söyleyen Jordie van der Laan’ın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

 

Hollanda ikinci liginde 15’inci sırada bulunan Telstar, kulübün sosyal medya hesabında “Jordie’ye hayatında başarılar diledik ve el sıkışarak yollarımızı ayırdık.” mesajını paylaştı.

 

Bir cevap yazın