Güney Carolina’da silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde silahlı saldırı nedeniyle bir polisin hayatını kaybettiği, 6 polisin de yaralandığı bildirildi.

 

Florence Bölge Şerif Ofisi Sözcüsü Mike Nunn, polislere ve şerif yardımcılarına arama emriyle girdikleri bir evde ev sahibinin ateş açtığını açıkladı.

 

Nunn, saldırganın evdeki çocukları esir alarak yaklaşık iki saat direndiğini belirterek, olayda vurulan 7 polisten birinin yaşamını yitirdiğini aktardı.

 

Güney Carolina Valisi Henry McMaster, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 

“Florence’den gelen haberler çok üzücü. Polislerin kendilerini feda ederek sergiledikleri cesaret gerçek, tıpkı bunun gibi duanın gücü de gerçek. Sizden yaralı polislerin bir an önce iyileşmeleri için, aileleri için, Florence için dua etmenizi istiyorum.”

 

Söz konusu olay ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump, “Bu gece dualarım ve düşüncelerim Güney Carolina’daki Florence Bölge Şerif Ofisi ve Florence Emniyetiyle. Emniyet görevlilerimizin 24 saat, 7 gün, 365 gün bizler için yaptıkları adına sonsuza kadar minnettarız.” ifadelerini kullandı. Yaralanan diğer 6 polisin tedavisi sürerken, saldırgan da gözaltına alındı.

AA

Bir cevap yazın