FOTO- Sokağa çıkma yasağından sonra Erbil

Irak Kürdistan Bölgesi Yönetimi (IKBY) İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Erbil kentinde sokağa çıkma yasağından sonra şehir görüntülendi.

 

 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, IKBY genelinde sokağa çıkma yasağının 1 Nisana kadar uzatıldığı belirtilmişti.

 

Yapılan açıklamada, karar çerçevesinde sadece gerekli ihtiyaçları karşılamak için sokağa çıkılabileceği, yasağa uymayanlara da ceza verileceği yönünde uyarılarda bulunulmuştu

 

 

IKBY Sağlık Bakanlığı’ndan bugün sabah yapılan açıklamada, Erbil kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalanan 12 yeni vakanın tespit edildiği belirtilerek, IKBY bölgesinde toplam vaka sayısının 76’ya yükseldiği bildirildi.

 

 

Aynı zaman dün akşam Süleymaniye kentinde 10  vaka tespit edilirken, bu  vakaların 7’sinin Derbendihan’de olduğu, diğer iki kişinin Süleymaniye’nin kent merkezinde, bir kişinin ise Çamçamal’da olduğu açıklanmıştı.

 

Irak’ın genelinde koronavirüs hastalığına yakalanan kişilerin sayısı 233 iken, 23 kişi de hayatını kaybetti ve 57 kişi de sağlığına kavuştuğu daha önce açıklanmıştı.

 

#evdekalerbil

Türkmen Basın Ajansı paylaştı: 22 Mart 2020 Pazar

 

 

Bir cevap yazın