Erdoğan: Ülkemizde bir müddet daha günlük hayat yeni kurallara göre işlemek durumundadır

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde ve dünyada bir müddet daha günlük hayat yeni kurallara göre işlemek durumundadır.” dedi.

 

AK Parti il başkanlarıyla ile videokonferans yöntemiyle buluşan Erdoğan’ın açıklamalarıda bulundu.

 

Erdoğan, “Ülkemizde ve dünyada bir müddet daha günlük hayat yeni kurallara göre işlemek durumundadır. Bakanlıklarımız ve tüm kurumlarımız salgın sürecinin yönetilmesinde büyük gayret gösterdi, tarihi başarılara imza attı.” dedi.

 

“Rabbimin yardımı ve milletimizin desteğiyle bu salgın krizini en az hasarla geride bırakıyoruz.” diyen Erdoğan, “Alınan tedbirlerin yol açtığı ekonomik, sosyal, insani sıkıntıların giderilmesi konusunda başarılı bir süreç yönetimi gösterdik. Teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz. En küçük bir ihmal salgının yeniden hortlamasına yol açabilir” ifadelerinde bulundu.

 

Pazar günü erişilecek Ramazan Bayramı tebrik eden Erdoğan, Allah’tan bu mübarek günler hürmetine milletiyle beraber tüm İslam aleminin esenliğe ve huzura kavuşmasını niyaz ettiğini dile getirerek, “Yine bu dualarla Ya Rab, bizi bu koronavirüs belasından bir an önce kurtar. Ölenlere rahmet, hastalarımıza şifalar diliyorum. Bu süreçteki başarılarımızın artarak devamını diliyorum.” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın