Erdoğan: Dolar yollarımızı kesemez hiç endişe etmeyin

Türkiye Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, “Yastığının altında doları, avrosu, altını olan varsa bunu gitsin Türk lirası ile bankalarımızda bozdursun. Bu bir milli, yerli mücadeledir. Bu, bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere milletimin cevabı olacaktır.” dedi.

 

Erdoğan Bayburt Buluşması programında halka hitap etti.

 

Cumhurbaşkanı konuşmasında şunları söyledi:

 

“Sözlerimin başında Ordulu vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Evleri, iş yerleri, mahsulleri zarar gören vatandaşlarımızın yanındayız. Yarın inşallah Ordu’da çalışmaları yerinde inceleyip, vatandaşlarımızla birlikte olacağım.

 

Dolar yollarımızı kesemez hiç endişe etmeyin. Bu, yerli ve milli bir mücadeledir.

 

Yastığının altında doları, avrosu, altını olan varsa bunu gitsin Türk lirası ile bankalarımızda bozdursun. Bu bir milli, yerli mücadeledir. Bu, bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere milletimin cevabı olacaktır.

 

Bir gün, iki gün sıkıntımız olabilir. Bunların hepsi aşılır. Bin bir türlü tuzakla yıktılar Osmanlı’yı. Milletimizin yeniden hayata verdiği Cumhuriyet çınarı son yıllarda ulu bir çınar olma yoluna girdi. Onlar vurdukça milletimiz sandıkta demokrasiye sahip çıktı.

 

Onlar ekonomik krizlerle gövdemizi baltalamaya kalktılar. Milletimiz özgürlük ve demokrasisine olduğu gibi ekonomisine de sahip çıktı. Ülkemizin geleceğinden son derece umutluyuz.

 

Bazı ülkeler Türkiye’nin taraf olduğu tüm meselelerde darbecileri koruyan bir tutum içine girdiler. Son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler de, suni ekonomik istikrarsızlık dalgalarına maruz kalıyoruz.

 

Bu tarz yaklaşımlar sergileyenler ülkelerle aramızdaki ilişkiler telafisi mümkün olmayacak bir boyuta gelmiştir.

 

Çıkarımız olan her konuda her ülkeyle iş birliği yapıyoruz. Konu Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya geldiğinde iş değişir. Kusura bakmasınlar kimseye eyvallahımız olmaz, olamaz.”

 

Yeni Şafak

Bir cevap yazın