Erbil’de 2 ay sonra Cuma namazı eda edildi

Erbil’de 2 ayın ardından Müslümanlar camilerde Cuma gününü eda etti.

 

Kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kontrol altına normalleşmeye gidiş kapsamında camiler tekrardan ibadete açılmıştı.

 

Cuma hutbesi okuyan Karaçanağa Camii Hatibi Goran Faruk Şehani, “Erbil’de en az zayiatla, bu belanın (Kovid-19) kontrol altına alındığı için Allah’a şükrediyorum. Kontrol altına alınmazsa Allah’tan başka hangi güç bizi kurtarır. Trump bile Müslümanlardan dua istedi.” dedi.

 

“Syonistlerin ve papanın bile medeti gökten umduğunu” dile getiren Şehani, “Müslüman liderlerin bile bunu söylemediğini” belirterek sitemde bulundu.

 

 

Ramazan ayının önemine dikkat çeken Cami İmamı Şehani, Müslümanların sadece 1 ay değil yılın tamamını Ramazan gibi yaşamaları gerektiğini ifade etti.

 

Şehani ayrıca, cemaate Irak Kürdistan Bölgesi Yönetimi (IKBY) Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı’nın belirttiği sağlık kurallarına uymalarını, aksi takdirde camilerin tekrardan ibadete kapatılabileceğini söyledi.

 

هەینیتان پیرۆز – وتاری هەینی لەگەڵ مامۆستا گۆران فاروق شێخانی

یەکەم ووتاری هەینی دوای قەدەغەی کۆڕۆنا لەگەڵ 🌙 مامۆستا گۆران شێخانی 🙏🏻 ناونیشانی وتاره‌كه‌: كۆتایی ره‌مه‌زان، كۆتایی تاوان

تەبا‎ paylaştı: 15 Mayıs 2020 Cuma

 

Haber: Barzan Lokman

Kamera: Muhammed Emin