Iraklı doktor halka ağlayarak seslendi: Sizin için burdayız, siz bizim için evde kalın

Çin’in Vuhan kentinde ilk kez ortaya çıkan yeni tip koronavirüs, hızla tüm dünyaya yayıldı.Dünya saülık örgütünün pandemi olarak ilan ettiği salgın nedeniyle dünya genelinde 18 bin 246 kişi hayatını kaybetti.

 

 

Virüsün tüm dünyaya yayılmasının ardın ülkeler sıkı önlemler alarak visürün yayılmasını engellenmeye çalışıldı. Bu süreçte tüm yetkilileri halkın evlerinden çıkmamasını ve hijyen konusunda hassas olmaları yönünde çağrıda bulundu.

 

 

Tüm bu süreçte tüm dünyada sağlık personelleri evlerinde olmak yerine koronavirüse yakalanan hastaları tedavi ettirmek için hastaneleri boş bırakmadı. Müsena’da bir hastanenin karantina bölümünün başkanı olduğunu belirtilen bir doktor sosyal medyada paylaştığı bir videoda halka dışarıya çıkmamaları konusunda seslendi. durumun ciddiyetinden bahseden doktor gözyaşlarına hakim olamadı.

 

 

Günlerdir çalıştıklarını ve vatandaşlar için hastanede olduklarını belirten doktor şu ifadelerde bulundu:

 

Herkesten rica ediyoruz evinizde kalın, daha fazla kayıp veremeyiz. Burada durumlar çok kötü, çok fazla hasta geliyor, sokakta ve caddelerde insanların sokağa çıkma yasağına uymadığını görüyoruz. Biz burada 7 gündür uyumadan çalışıyoruz. Çok yorgunuz, sizin için buradayız, siz bizim için evde kalın.

Bir cevap yazın