Milletvekili, Razi’nin ölümünden Gençlik ve Spor Bakanı’nı sorumlu tuttu

Anbar Milletvekili Adil Hamis Mehlavi eski futbol yıldızı Ahmed Razi’nin ölümüyle ilgili Spor ve Gençlik Bakanı Dercal’i suçladı.

 

 

Mehlevi bugün yaptığı açıklamasında, Irak’ın ünlü futbol yıldızı Ahmed Razi’nin ölümüne ilişkin önce bütün Iraklıların sevdiği ve Irak’ın onurlu yıldızı olduğunu söylerken, Razi’nin ölümüyle ilgili suçu Gençlik ve Spor Bakanı Adnan Dercal’i suçladı.

 

Ahmed Razi’nin bütün Irak halkı tarafından benimsenmiş ve sevilen bir yıldız olduğunu aktaran Mehlevi, ”Ahmed Razi, Irak’ta bütün etnik gruplar tarafından sevilen tek kişi olduğunu ancak mezhepsel ayrımcılık yapan siyasi taraflar tarafından çeşitli şekilde hedef alındı. Yıllarca siyasi ve ayrımcılık yapan bazı grupların baskısı altında kalan Razi’nin ölümü arkasında bu grupların olduğunu uzak görmüyorum.” dedi.

 

Related Posts

 

النائب عادل المحلاوي يطالب بتشكيل لجنة مشتركة للكشف عن المقابر ...

Anbar Milletvekili Adil Hamis Mehlavi

 

Milletvekili konuşmasının devamı şu şekil:

 

Ağız dolusuyla söylüyorum, Ahmed Razi’nin ölümüyle ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Adnan Dercal sorumludur.  Bakanın yakın arkadaşı ve eskiden aynı takımda oynamalarına rağmen sağlık durumunda çok ihmalkar davrandı. Milli bir şahsiyet olan Ahmed Razi, dünyaca ünlü futbol yıldızıydı, bakanlık özel bakıma alması gerekiyordu. Ancak Ahmed Razi tamamen ihmal edildi.

 

وفاة نجم الكرة العربية والعراقية الكابتن أحمد راضي بـ (كورونا ...

 

Siyasi taraflara işaret eden Mehlevi, mezhep ayrımcılığı yapan bazı tarafların Ahmed Razi’nin Gençlik ve Spor Bakanı olmasına karşı çıktığını söylerken, Bakan Adnan Dercal’in istifa etmesi yönünde çalışmalar yürüteceğini bildirdi.

 

Irak’ın eski futbol yıldızı Ahmed Razi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 21 Haziran’da yaşamını yitirmişti.

 

فيديو من داخل المشفى.. النجم العراقي أحمد راضي يتحدث عن إصابته ...