YPG/PKK teöristleri Avrupa’yı DEAŞ’la tehdit etti

ABD’nin Suriye’nin kuzeyinden çekilme kararı almasının ardından YPG/PKK’lı teröristler, Avrupa’yı, DEAŞ’lı teröristleri serbest bırakmakla tehdit ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den çekilme emri YPG/PKK’lı teröristleri koruyucu bulma arayışına girdi.

 

Bir yandan Beşar Esad rejimine kendilerini koruma çağrısı yapan teröristler, diğer yandan da Avrupa ülkelerini etkilemek istiyor.

 

Bu kapsamda SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK’dan İlham Ahmed ve Riad Dirar Suriye’de askeri bulunan ve şimdilik kalmaya devam edeceğini açıklayan Fransa’yı ziyaret etti.

 

Terör heyeti, Avrupalı diplomatlara, “Artık cezaevlerimizi kontrol edemeyeceğiz ve Fransa dahil Batı ülkeleri adına orada tuttuğumuz yüzlerce DEAŞ’lının kaçması gibi bir durumdan korkmak zorunda kalacağız” dedi

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan randevu isteyen ancak danışmanlarıyla görüşebilen YPG/PKK teröristleri, sonrasında yaptıkları açıklamalarda doğrudan tehdit dili kullandı.

 

Le Monde Gazetesi’nde yer alan haberde, terörist heyeti, “Muhataplarımıza ABD’nin Suriye’den çekilmesinin sonuçları konusundaki korkularımızı ilettik ve onlarla bunun DEAŞ’a karşı mücadeledeki yıkıcı sonuçlarını incelemek istedik” ifadesini kullandı.

 

AA