Maruf: Tek liste olmak bizim için avantaj

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi ve Erbil Milletvekili Aydın Maruf, Irak’ta yapılacak meclis seçimlerine ilişkin, “Erbil’de Irak Türkmen Cephesi’nin dışında başka bir Türkmen listesinin olmaması bizim için bir avantaj.” dedi.

 

ITC Erbil Merkezinde Gençlik Teşkilatı tarafından “Seçime Doğru” başlığı altında bir seminer düzenlendi. Burada bir konuşma yapan Maruf Irak’ta yapılacak seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Seçim kampanyalarının bir ay sonra yapılacağını hatırlatan Maruf, “Seçim kampanyaları başlamadan biz birçok görüşme gerçekleştirdik. Irak Türkmen Cephesi listesinin 5 adaydan oluştuğunu daha önce bildirmişik. Erbil’de Irak Türkmen Cephesi’nin dışında başka bir Türkmen listesinin olmaması bizim için bir avantaj.” diye konuştu.

 

Bu avantajın iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Aydın Maruf, seminerin seçim kampanyası amaçlı yapılmadığını kaydetti.

 

Maruf sözlerine şöyle devam etti:

 

“Erbilde önemki olan birlikte yaşamaktır. Erbil’de hem Türkmenler, hem Kürtler hem Hristiyanlar hem de diğer etnik gruplar yaşamakta. Erbil’in güzelliği bundandır. Bu tür toplantıların amacı tüm tarafları bir araya getirmek.” ifadelerini kullandı.

 

Muhabir: Barzan Lokman

Foto: Abdullah Ahmet

 

Bir cevap yazın